ВІТАЮ ВАС!

Мої щирі вітання всім у блозі заступника директора з виховної роботи, учителя української мови та літератури Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району Закарпатської області

неділя, 6 травня 2018 р.


6 травня – відзначаємо день  Святого  великомученика Георгія Побідоносця

У першу чергу, хочу привітати від імені всіх парафіян  православного Чинадіївського Свято-Миколаївського храму  його настоятеля отця Георгія з днем Ангела-охоронця.
Шановний  отче Георгію, сьогодні свято вашої душі.  Тому бажаємо  Вам великих успіхів на шляху до здійснення  великих цілей і заповітних бажань, бажаємо невтомних сил і бадьорості духу, нескінченної енергії і наснаги, міцного здоров’я  і приємних щасливих моментів. Хай бережуть Вас Господь та  Ангел-охоронець. На многая і благая літ ВАМ!
І Дякуємо Вам за те, що сьогодні ми мали змогу побувати на храмовому святі у вашому рідному селі Тибава, що на Свалявшині. Ми отримали неймовірні враження. Атмосфера святості, величності, піднесення душі пануватиме в наших серцях ще надовго.

ФОТО

Трохи історії
Святий Георгій народився в Каппадокії, у родині багатих і побожних батьків, які виховали його в християнській вірі. Ще в дитинстві він втратив батька, який був замучений за сповідування Христа. Мати ж Георгія переселилася з юнаком у Палестину, так як там була її родина і багаті володіння. Вступивши на військову службу Георгій вирізнявся серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою статурою та красою.
Досягнувши незабаром звання трибуна, він виявив таку хоробрість у бою що звернув на себе увагу і став улюбленцем імператора Діоклетіана. Імператор нагородив відважного воїна званням коміта і воєводи. Мати Георгія до того часу вже померла. З того часу Георгій роздав все своє багатство і звільнив своїх рабів. Після цього він з'явився на нараду імператора й патриціїв щодо винищування християн і мужньо викрив їх у жорстокості і несправедливості, оголосивши себе християнином і привівши збіговисько в замішання.
Після безрезультатних умовлянь відмовитися від Христа імператор наказав піддати святого різним мукам. Святого великомученика били воловими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, примушували бігти в чоботях з гострими цвяхами всередині, поїли отрутою. Зрештою імператор вирішив влаштувати останнє випробування святому Георгію і запропонував йому стати своїм співправителем, якщо той принесе жертву язичницьким богам.
Георгій прийшов з імператором в язичницький храм, але замість жертвопринесення він вигнав звідти демонів, які мешкали в статуях, після чого ідоли впали і розбилися. Тоді імператор наказав відрубати йому мечем голову. Так святий страждалець відійшов до Христа в Нікомидії у квітні 303 року. Слуга Георгія, який записував всі його подвиги, також отримав від нього вказівку поховати великомученика в його родових палестинських володіннях. Мощі святого Георгія поклали в палестинському місті Лідда, у храмі, який отримав його ім'я, голова ж його зберігалася в Римі в храмі, теж присвяченому йому.
Святитель Димитрій Ростовський додає, що в Римському храмі також зберігалися його спис і хоругва. Чудеса святого Георгія послужили приводом до шанування його покровителем скотарства і захисника від хижих звірів.
 Георгій Побідоносець також здавна вважається покровителем воїнства.
Немає коментарів:

Дописати коментар