ВІТАЮ ВАС!

Мої щирі вітання всім у блозі заступника директора з виховної роботи, учителя української мови та літератури Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району Закарпатської області

субота, 26 березня 2016 р.

Тарас Шевченко

Цікавий Шевченко

Цікавий Шевченко


Вишитий «Кобзар»
Виготовили рівненські майстрині Олена Мєдвєдєва (авторка ідеї) та Ганна Тимошок (художниця). Їм вдалося не лише зберегти правопис та шрифт видання, але й доповнити його ілюстраціями – картинами з ранньої творчості Т. Шевченка. Тут повністю і без скорочень вишито 8 поезій Тараса Григоровича. Текст вишивали у техніці "стебнівка", а картини – хрестиком. Усього тут 48 сторінок


Книга-буклет
До 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка в місті Оріхів Запорізької області представили книгу-буклет, яка складається з 24 сторінок. Її довжина перевищує 15 метрів, а маса складає близько 8 кг. На кожній сторінці книги – вишиті вручну вірші Кобзаря та ілюстрації до них.
Книга стала найдовшим в Україні ілюстрованим виданням віршів Тараса Шевченка.


Книга-бандура
Нещодавно у Тернополі з’явилася унікальна  книга-бандура. Саме у такий «музичний інструмент» працівники Тернопільської бібліотеки № 4 для дорослих помістили поезію Кобзаря. Свій оригінальний Артбук «На струнах Кобзаревої душі» присвятили 200-річчю від дня народження великого поета.
Грати на цьому незвичайному музичному інструменті не зможе ніхто, він не має справжніх струн. А ось заглянути в його середину дуже просто. В Артбуці з розмірами 64 на 41 см є не тільки вірші Тараса Шевченка, але і його вишитий портрет, портрет з кавової гущі і ще багато цікавого.


НЕЗВИЧАЙНА ШКОЛА У ГРУЗІЇ,  ДЕ ОДНІЄЮ З КНИГ Є «КОБЗАР»


Мікромініатюрна книжка “Кобзар”
Український (закарпатський)  майстер М.Сядристий зробив "Кобзар" Шевченка найменшою у світі книжкою. Площа обкладинки, виготовленої з пелюстки безсмертника 0,6 кв. мм. У книзі - 12 сторінок, на кожній поміщається 8 рядків. Книга зшита павутинкою товщиною в 0,002 мм, а розмір букв у віршах становить 0,003 мм. Сторінки книги, яка може пройти крізь вушко голки, удвічі тонше цигаркового паперу. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска.


Малюнок графіті на фасаді одного з житлових будинків Харкова  - 516 кв. метрів  ( Національний рекорд України)


Перший пам'ятник за кордоном встановили у Казахстані, де Т.Шевченко був на засланні.


Зараз з 198 пам'ятників Шевченка в Україні найвищим вважається бронзова статуя поета, заввишки в 7 метрів. Пам'ятник вартістю в 4,6 млн. грн. відкрили в 2005 році в Ковелі, Волинська область.


Найвищий Шевченко
У горах Кавказу на піку Шевченка знаходиться найвищий пам'ятник поетові. На висоті 4200 метрів над рівнем моря встановлений бюст Шевченка. Підкорили вершину та встановили пам'ятник альпіністи з Дніпропетровська ще в 1964 році.


Найважчий поет
Найважчим пам'ятником Шевченка є монумент поета в Харкові.
Його вага становить 30 тон. Загальна висота монумента -16 метрів, а самої статуї, виготовленої з магматичної породи лабрадориту 5,5 метрів.


Найоригінальніший поет
Однак найоригінальнішими виявились італійці — зобразили Кобзаря давньоримським оратором та одягнули в римську тогу.


Непередбачуваний поет
В останній серії доктор Хаус одружується з українкою і вішає вдома портрет Шевченка
Віталій Бакуменко, житель Луганська, під впливом прочитаних творів Тараса Шевченка, зробив тату з портретом Кобзаря.


Інші тату


Комп’ютерний шрифт Kobzar KS
Розробили на основі почерку Тараса Григоровича троє відомих зубрів сучасного українського шрифтового дизайну – Лук’ян Турецький, Дмитро Растворцев і Генадій Заречню. Основою для створення шрифту стало факсимільне видання рукописної збірки творів «Три літа», що зберігається в архівах інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка. Дизайнери оцифрували збірку – фактично рукописні тексти були наново «написані» у векторному графічному редакторів


Немає коментарів:

Дописати коментар