ВІТАЮ ВАС!

Мої щирі вітання всім у блозі заступника директора з виховної роботи, учителя української мови та літератури Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району Закарпатської області

неділя, 22 квітня 2018 р.


Неділя жінок-мироносиць - 

Всехристиянський жіночий день


22 квітня церква вшановує святих жінок-мироносиць.
Разом із подвигом святих мироносиць цього дня ми вшановуємо великий подвиг усіх християнок, тому для багатьох це – міжнародний православний жіночий день. Часом у буденному сімейному житті, часом вирішуючи найскладніші завдання в житті цілих народів, жінка-християнка подає світові яскравий приклад великої самопожертви, глибинної духовності, надзвичайного розуму.
Коли Господа було заарештовано та віддано на тортури і розп’яття, Його налякані учні розбіглися, а біля хреста зібралися ті, хто під час земного життя Ісуса вірно та смиренно Його супроводжували.
Євангеліє розповідає: «Було там багато жінок, які дивилися здалеку; вони прийшли з Ісусом з Галілеї і служили Йому». Ось хто не злякався осуду юдейських старійшин та можливої розправи – ті, кого ми звикли називати «слабка стать». У відданості своїй вони виявилися сильнішими від більшості чоловіків.
Коли минула та субота, під час якої Господь тілом спочивав у гробі, рано-вранці жінки взяли миро (особливі пахощі, якими на Сході намащували тіла мертвих) і пішли до гробу Спасителя, аби намастити Його пречисте тіло. Саме тому в історії назавжди закарбувалася назва – жінки-мироносиці. Від ангела вони почули звістку про те, що Христос воскрес, а трохи згодом Сам Ісус явився мироносицям та промовив: «Радійте!»
Ось їхні імена, які донесло до нас Святе Письмо: Марія Магдалина, Марія Клеопова, Соломія, Іоанна, Марфа і Марія, Сусанна. Але разом із цими послідовницями Господа ми прославляємо подвиг й інших жінок-мироносиць, чиї імена не зберегла для нас історія.
У цю неділю ми вшановуємо також тих, хто був причетний до поховання Спасителя після Його хресної смерті, – святих праведних Йосифа Аримафейського і Никодима.
Сучасні християнки наслідують жон-мироносиць. Напевне, тому в храмах ми бачимо більше жінок. Вони є тими, хто молиться за своїх дітей, чоловіків, батьків. Жінки менше просять у молитвах за себе, вони завжди моляться за когось. А це і є справжнє служіння та шанування ближніх.
Жінка має великі дари від Бога. Вона є матір’ю і несе те саме служіння, яке несла Божа Матір. Вона є головною берегинею дому і помічницею чоловікові. Але це не значить, що чоловік – володар жінки. Навпаки, апостол закликає поводитися з жінкою, як із дорогоцінним сосудом. Тому чоловік має дарувати жінці любов, а жінка – розкривати дані Богом таланти, бути ніжною, турботливою, жертовною, люблячою.
Тож від щирого серця вітаю всіх жінок із цим чудовим святковим днем і бажаю вам духовних та тілесних сил на шляху християнського життя.
Бажаю Вам, дорогі жінки, вдосконалюватися у чеснотах Господніх, а також бути ще більш ревними до виконання Христових заповідей, життя по правді, у чистоті душевній і тілесній, у мирі з Богом і своїми ближніми. Будьте гідними називатися сучасними жінками-мироносицями, і нехай вони стануть вашими покровительками і помічницями. Їхніми молитвами бажаю вам від Бога здоров’я, миру, благополуччя, радості, родинного затишку і Божого благословення на всі ваші добрі справи.

Немає коментарів:

Дописати коментар