ВІТАЮ ВАС!

Мої щирі вітання всім у блозі заступника директора з виховної роботи, учителя української мови та літератури Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району Закарпатської області

вівторок, 13 березня 2018 р.

Тиждень української мови та літератури (день другий)

Від народження Великого Кобзаря минуло 204 роки. За цей час особистість Тараса Григоровича Шевченка багато разів вивчали, переосмислювали й оцінювали різні біографи та історики.
Його історичний портрет поповнювався новими даними, при цьому такими, які часто суперечили одне одному (сам по собі Шевченко був досить суперечливою особистістю), його літературний портрет поповнювався все новими і новими творами.
 Через 204 роки з дня його народження Тарас Шевченко і його творчість стала частиною сучасного українського народу. Багато його цитат стали народними. Його твори перечитують і перечитують, люди продовжують шукати і знаходять у них новий прихований і явний сенс.
Через всі ці роки про Шевченка ми дізналися багато чого: від біографії до того, що любив поет з напоїв та кулінарії. Про Шевченка-митця ми дізналися не менше: наприклад, що він займався не тільки літературною творчістю, але й любив малювати картини, грав на музичних інструментах, любив музику, співав пісні, бо мав гарний голос.
Сьогодні, 13 березня, учитель української мови та літератури Дзямко Ж.В. провела музичний калейдоскоп (зустріч за чашкою чаю) «Кобзарева пісня» з учнями 8-А та 8-Б класів.
Лунали пісні на слова Т.Шевченка. Учні мали змогу порівняти український фольклор із сучасною рок-музикою. 

 Сценарій заходу 

Йовбак М.В. провела відкритий урок у 5-А класі на тему: «Т.Г. Шевченко. «Садок вишневий коло хати». Картини довколишнього світу, природи в поезіях Т. Шевченка  Метою уроку було  навчити дітей відчувати настрої пейзажних поезій, описувати власні відчуття, викликані художнім словом; розвивати вміння і навички виразного читання поезій; виховувати любов до України, родини, шанобливе ставлення до життя та творчості Т.Г.Шевченка, почуття прекрасного, усвідомлення етичної насолоди від твору мистецтва.
У вступному слові Мар'яна Василівна розповіла учням, що ім’я Т.Г.Шевченка відоме кожному українцеві з раннього дитинства. Мабуть, немає родини, у  якій би не шанували поетичний спадок видатного сина українського народу, не знали основних віх його життя. Разом  з дітьми пригадала ключові моменти життя Т.Г.Шевченка (перевірка виконання домашнього завдання у формі гри «Вірю! – Не вірю!»)
На наступному етапі були перегорнуті окремі сторінки «Кобзаря» - святої для всіх українців книги, учні пригадали  окремі поезії Т.Шевченка, з якими  познайомилися в початкових класах.
Окремі учні розповіли про історію створення поезії «Садок вишневий коло хати», зробили віртуальну екскурсію за картиною «Селянська родина», підготували презентацію про символи, які наявні у творі.
На завершальному етапі була проведена інтерактивна вправа «Сонечко» та пролунала пісня на слова Шевченка.

Фото

Немає коментарів:

Дописати коментар