ВІТАЮ ВАС!

Мої щирі вітання всім у блозі заступника директора з виховної роботи, учителя української мови та літератури Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району Закарпатської області

пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ в Чинадіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Урочиста лінійка-реквіум, школа, прикрашена символічними голубами, дзвін миру, білий колір одягу, стіннівки… Хай небо над головами наших дітей завжди буде мирним. 
Бережімо те, що завжди відстоювали наші пращури.

21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру. Щороку,  люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв війн і конфліктів, а також заявити про власну готовність будувати безпечний, справедливий світ без війни. Наша держава протягом багатьох століть відчувала, що таке війна. У багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. Сьогодні наші воїни на Сході країни ведуть боротьбу за Батьківщину. Щоб ми з вами жили в цілісній, незалежній Україні.
Мир на землі- це дім і мати й тато.
Й любові стільки – просто через край
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті – хліба коровай.
Це та земля, да сміх і пісня лине
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине
Бог там господар – щастя і любов.
    Символом солідарності всіх людей світу є Дзвін миру. Так називають звук дзвону, що закликає всіх жителів Землі згуртуватися заради майбутнього планети. Дзвін миру є символом спокійного, гармонійного життя і дружби всіх людей світу. Сьогодні він лунав і в нашій школі.
  
З давніх-давен в Україні символом миру є білий голуб – птах волі та свободи. Вираз «Голуб – птах миру» отримав всесвітнє значення після Другої світової війни, коли білу птицю з пальмовою гілкою обрали символом Конгресу світу в 1949 році. В період війни, голубів знову долучили до поштової справи. Недосконалість сучасного обладнання зв’язку тих років змусило згадати цей старий і перевірений метод. Голуби врятували не одну тисячу людських життів.
Хай буде мир, і змовкнуть всі гармати
Доволі крові, сліз, нещасть і бід
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.
То ж, голубко біла, ти лети у світ
Хай буде мир у небі голубому
Бо, голуб миру з давніх літ
Приносить радість родові людському.  

Немає коментарів:

Дописати коментар